Návštěvní řád hudebního festivalu Country Vojtěchov:

V tomto řádu chceme všechny účastníky festivalu upozornit na to, že Country Vojtěchov je poměrně velkou akcí s účastí několika set až 1000 diváků, 18 vystupujících kapel a nespočetem pořadatelů a obsluhy. To vyžaduje dodržování aspoň těch nejzákladnějších pravidel a ohledu na ostatní účastníky. Proto tedy návštěvní řád v několika málo bodech.

  1. Nejste na festivalu sami. Berte ohledy na ostatní.
  2. Parkování a stanování je v ceně vstupenky. Kupte si vstupenku, není zas tak drahá.
  3. Peníze, které tady utratíte se investují do uspořádání příštího ročníku. Každým rokem přibývá množství vystupujících a roste i jejich kvalita. Proto si svoje zásoby snězte a vypijte ve stanu nebo v autě. V areálu před podiem nebo „U posledního mohykána“ je dostatečný servis, aby nebyl hlad ani žízeň. Skupinky s vlastním sudem piva, grilem a podobně budou vykázány do patřičné vzdálenosti. To znamená, že budou posuzovány situace, zda na Vojtěchov jedete na festival, nebo kempovat do přírody. Na to jsou jiná zařízení. „Patřičná vzdálenost“ v tomto případě znamená vykázání z celého prostoru festivalu a to bez náhrady.
  4. Jsme tady společně celý víkend a staráme se,aby vám nechyběla muzika ani občerstvení. Pomozte nám jenom tím, že odpadky (převážně kelímky) které si vyprodukujeme uklidíme tam kam patří. Není to pěkný pohled, když jsou všude.
  5. Vše co kolem sebe vidíte, na čem sedíte atd. něco stojí. Chovejte se k tomu šetrně.
  6. Louka určená ke stanování a parkování slouží po většinu roku k něčemu jinému. Nerozdělávejte zde oheň, nerozbíjejte lahve a odpadky uložte na svoje místo. Upozorněte pořadatele na auta ze kterých evidentně uniká olej, nebo jiná tekutina.
  7. Pro všechny řidiče a motorkáře: nejezděte do prostoru podia a tanečního prostoru, pohybuje se zde množství různě starých a různě osvěžených diváků. Nepřivoďte problém sobě ani nám ani nikomu jinému. Auta a motorky parkují na louce.
  8. Pochvalte muzikanty, mají to rádi a to i neformálně mimo podium.
  9. Zakoupením vstupenky prohlašujete souhlas s tímto řádem.

Doporučení pro odjezd z festivalu: Pozor na zbytkový i jiný alkohol. Dopraváci z Konice jsou  ve střehu. Máme zkušenosti.